دومین همایش بین‌المللی آیین محبت، با تقدیر و رونمایی از نشان خیرین به کار خود پایان داد

 | تاریخ ارسال: 1400/2/21 | 
دومین همایش بین‌المللی آیین محبت، با تقدیر و رونمایی از نشان خیرین به کار خود پایان داد
سومین همایش تخصصی و دومین همایش بین‌المللی سمن‌ها و خیریه‌ها (آیین محبت) با تقدیر و رونمایی از نشان خیرین، به کار خود پایان داد .

پایگاه خبری وبدا، زنجان، به همت امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زنجان، سومین همایش تخصصی و دومین همایش بین‌المللی سمن‌ها و خیریه‌ها (آیین محبت) ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار ‌شد.
 
در این همایش که در مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه به صورت مجازی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، از خیرین با اعطای تندیس، تقدیر به عمل  آمد .

در پایان از نشان خیرین نیز رونمایی شد .

دفعات مشاهده: 31 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

دبیر اجرایی دومین همایش بین‌المللی آیین محبت؛ برگزاری همایش‌های تخصصی موقعیتی مناسب برای ایجاد هم‌فکری و تبادل دیدگاه‌ها

 | تاریخ ارسال: 1400/2/21 | 
دبیر اجرایی دومین همایش بین‌المللی آیین محبت؛
برگزاری همایش‌های تخصصی موقعیتی مناسب برای ایجاد هم‌فکری و تبادل دیدگاه‌ها
مهندس فرانک سقطچی در دومین همایش بین‌المللی آیین محبت در زنجان گفت: برگزاری همایش‌های تخصصی علوم گوناگون، علاوه بر ایجاد زمینه تحقق این مسائل، موقعیتی مناسب برای ایجاد هم‌فکری و تبادل دیدگاه‌ها محسوب می‌شود.

پایگاه خبری وبدا – زنجان، صبح سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت دبیر اجرایی دومین همایش بین‌المللی آیین محبت در این همایش اظهار داشت: دنیای امروزی، دنیای تبادل اندیشه‌ها و خلق ایده‌های نوینی است که موجب پیشرفت دانش بشری در عرصه‌های مختلف علم و فناوری می‌باشد. در این راستا آنچه مهم به نظر می‌رسد، ایجاد بستری مناسب در جهت بروزرسانی ظرفیت‌های موجود و تشکیل ظرفیت‌های جدید است. و از این روی همایش‌های تخصصی علوم گوناگون، علاوه بر ایجاد زمینه تحقق این مسائل، می‌توانند موقعیتی مناسب برای ایجاد هم فکری و تبادل دیدگاه‌ها محسوب گردند.

مهندس سقطچی در این همایش که به صورت مجازی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه برگزار شد ابراز داشت: در راستای اشاعه فرهنگ خیر در جامعه، و نظر به اینکه سازمان‌های مردم نهاد و موسسات خیریه، چشم تیزبین و وجدان بیدار جامعه هستند و همه مدیران، سیاستگزاران و برنامه‌ریزان پی برده‌اند که توسعه پایدار و دستیابی به اهداف نظام سلامت، بدون مشارکت ساختارمند مردمی ممکن نخواهد بود، لذا دانشگاه علوم پزشکی زنجان-ایران در راستای ترویج آیین مهرورزی و ترغیب مردم، توانگران، نیک‌اندیشان و نخبگان اجتماعی-فرهنگی، در امر خیر با توجه به شرایط کنونی بحران (شیوع بیماری کووید ۱۹)، و به منظور پیشگیری و کنترل کرونا ویروس همایش بین‌المللی آیین محبت را با موضوع "نقش مشارکت سمن‌ها و خیرین در مدیریت مردمی بحران"  برگزار می‌نماید.

جانشین رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان در امور اجتماعی ادامه داد: نخستین جشنواره آیین محبت از ۲۱ تا ۲۶ اردیبهشت‌ماه سال ۹۷ با حضور موسسات خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد و حوزه‌های مختلف دستگاه‌های اجرائی ذیربط برگزار شد .

وی ادامه داد: دومین همایش آیین محبت نیز ۲۴ مردادماه سال ۹۸ با حضور خیرین بین‌المللی و کشوری، با هدف اشاعه فرهنگ خیر، برگزار شد. و اینک هم به یاری خداوند با توجه به شرایط کنونی بحران کرونا، سومین همایش آیین محبت در سطح بین‌المللی و به صورت مجازی برگزار شد .

مهندس سقطچی اظهار امیدورای کرد: با اتکال به خداوند متعال، تجمیع ایده‌های نوین پژوهشگران و تکیه بر افق‌های جهانی، با برگزاری این همایش بتوانیم گامی هر چند کوچک در راه اعتلای سلامت برداریم.

دفعات مشاهده: 28 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

متخصص سلامت اجتماعی؛ نیمی از جمعیت ایران دارای محدودیت در سواد سلامت است

 | تاریخ ارسال: 1400/2/21 | 
متخصص سلامت اجتماعی؛
نیمی از جمعیت ایران دارای محدودیت در سواد سلامت است
 دکتر سمیه عبداللهی‌ثابت در همایش بین‌المللی آیین محبت درخصوص سواد سلامت در ایران گفت: نیمی از جمعیت ایران دارای محدودیت سواد سلامت بوده، و این محدودیت در گروه‌های آسیب‌پذیر از جمله سالمندان، زنان خانه‌دار، افراد بیکار و افراد باسواد عمومی محدود، شایع‌تر است .
 
پایگاه خبری وبدا – زنجان، صبح سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت متخصص سلامت اجتماعی در دومین همایش بین‌المللی آیین محبت در مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه اظهار داشت: سواد سلامت ظرفیت و توانایی افراد برای به‌دست‌آوردن پردازش فهمیدن ارزیابی و به کارگیری اطلاعات سلامت در راستای حفظ و ارتقای سلامت خود خانواده و اطرافیان است .
 
دکتر ثابت سواد سلامت را مهارت تحلیل ارزیابی اطلاعات، مهارت درک و فهم اطلاعات، مهارت دسترسی به اطلاعات، و مهارت خواندن اطلاعات عنوان کرد .
 
وی اهمیت سواد سلامت را؛ توانایی بالقوه بیماران جهت اخذ تصمیمات آگاهانه، کاهش خطرات تهدیدکننده سلامت، افزایش پیشگیری از بیماری‌ها، افزایش کیفیت زندگی و افزایش کیفیت مراقبت از افراد برشمرد .
 
متخصص سلامت اجتماعی درخصوص سواد سلامت در ایران گفت: نیمی از جمعیت ایران دارای محدودیت سواد سلامت بوده، و این محدودیت در گروه‌های آسیب‌پذیر از جمله سالمندان، زنان خانه‌دار، افراد بیکار و افراد باسواد عمومی محدود، شایع‌تر است .

دکتر ثابت در ادامه با اشاره به پاندمی کوید ۱۹ اظهار داشت: در این راستا، گزارش‌های روزانه از تعداد بیماری، تعداد فوتی، کمبود تخت و تجهیزات مراقبتی، هشدارهای اقدام ضروری، و اطلاعات مربوط به علایم بیماری، نحوه پیشگیری از بیماری و نحوه مراقبت از بیمار از مواردی است که باید به آن‌ها توجه کرد .

وی تصریح کرد: گسترش سریع اطلاعات نادرست یا اخبار جنجالی از طریق رسانه‌ها، پیام رسان‌ها و درگاه‌های خبری، موجب ترس مردم، رفتارهای نامناسب و کاهش اثربخشی اقدامات بخش سلامت است .

متخصص سلامت اجتماعی افزود: استفاده از فضای مجازی در این دوره بیشتر مطرح شد و در ادامه، علاوه بر داشتن سواد سلامت، داشتن سواد الکترونیکی هم به آن افزوده شد .

دکتر ثابت در نهایت، اهمیت سواد سلامت جامعه در برخورد با شرایط اورژانسی، ارتباط متخصصین سلامت و مدیران با مردم و ارایه اطلاعات با زبان قابل فهم، توجه به گروه‌های جمعیتی آسیب‌پذیر و محروم از دانش کافی، و مدیریت (infodemic)، در زمینه سواد سلامت را حایز اهمیت است .

در ادامه دکتر گیتی کریم‌خانلویی مدیر امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز درخصوص تجارب کار خیر در دنیا، مطالبی به زبان انگلیسی بیان کرد .

دفعات مشاهده: 28 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

پیام رییس اتحادیه دانشگاه‌های قفقاز به همایش بین‌المللی آیین محبت در زنجان

 | تاریخ ارسال: 1400/2/21 | 
پیام رییس اتحادیه دانشگاه‌های قفقاز به همایش بین‌المللی آیین محبت در زنجان
پرفسور رمضان کرکماز با صدور پیامی، از دست‌اندرکاران دومین همایش بین‌المللی آیین محبت در زنجان قدردانی نمود .

پایگاه خبری وبدا – زنجان، رییس اتحادیه دانشگاه‌های قفقاز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت در سومین همایش تخصصی و دومین همایش بین‌المللی سمن‌ها و خیریه‌ها (آیین محبت) با اشاره به گفته چنگیز آیتماتوف (نویسنده مشهور قزاقستان) در یک مقاله، «سخت‌ترین چیز در این جهان انسان ماندن است». اظهار داشت: درواقع این جمله در عصر ما بسیار قابل درک‌تر است، زیرا در عصر کنونی ماده به ارزش خدایی رسیده، ولی جنبه انسانی نزول پیدا کرده است و قدرت‌های جهانی می‌خواهند کنترل و هدایت انسان‌ها را همانند ربات‌ها به دست گیرند.

پرفسور کرکماز با بیان اینکه انسان‌های ربات‌نما مانند ضد انسان‌هایی شده‌اند که احساسات و وجدان خود را فلج کرده و به ماشین تبدیل کرده‌اند، تصریح کرد: اکنون بزرگ‌ترین دشمن قدرت‌های جهانی که علم جهان را در دست دارند و مدیریت می‌کنند، افراد و جوامعی با وجدان پاک، عقل سلیم و دارای ارزش‌ها هستند.
 
رئیس اتحادیه دانشگاه‌های قفقاز در رابطه با معنای سنتی انسان، خاطرنشان کرد: انسان در معنای سنتی کسی است که حتی مورچه کوچک روی زمین را با بزرگی نگاه می‌کند و همه موجودات را دوست دارد، این افراد فداکار، خیرخواه، همدل، وفادار و صادق هستند.
 
همکاران وزارت بهداشت در دفتر امور خیرین نیز با صدور پیامی به همایش بین‌المللی آیین محبت در زنجان، از دست‌اندرکاران دومین همایش بین‌المللی آیین محبت در زنجان قدردانی نمود.
 
سومین همایش تخصصی و دومین همایش بین‌المللی سمن‌ها و خیریه‌ها (آیین محبت) به صورت مجازی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار ‌شد.

دفعات مشاهده: 23 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

پیام استاندار زنجان به همایش بین‌المللی آیین محبت/ نقش سمن‌ها و پویش‌های مردمی در مبارزه با کرونا انکارناپذیر است

 | تاریخ ارسال: 1400/2/21 | 
پیام استاندار زنجان به همایش بین‌المللی آیین محبت/ نقش سمن‌ها و پویش‌های مردمی در مبارزه با کرونا انکارناپذیر است  
دکتر فتح‌اله حقیقی با صدور پیامی، به دومین همایش بین‌المللی آیین محبت در زنجان، گفت: استان زنجان، در بحث پیشگیری و مبارزه با کروناویروس بسیار موفق عمل کرده است و در این راستا، نقش سمن‌ها و پویش‌های مردمی انکارناپذیر است .

پایگاه خبری وبدا – زنجان، استاندار زنجان صبح سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت در سومین همایش تخصصی و دومین همایش بین‌المللی سمن‌ها و خیریه‌ها (آیین محبت) اظهار داشت: نقش سمن‌ها و پویش‌های مردمی در عرصه پیشگیری و مبارزه با کرونا انکارناپذیر بوده و باید از ظرفیت آنان در بحران‌هایی که به وجود می‌آید، استفاده کنیم .

دکتر حقیقی ادامه داد: خیرین، سمن‌ها و پویش‌های مردمی، بازوان توانمند مدیریت در امر تصمیم‌سازی، و کمک به تصمیم‌گیری هستند. و هرچقدر برنامه‌ریزی هوشمند، هدفمند و موثر داشته باشیم، می‌توانیم از این پتانسیل و ظرفیت عظیم بهتر در گستره استان و کشور استفاده کنیم .
 
وی با بیان اینکه امروز شاهد بیماری‌های غیر واگیر مهلک در همه جوامع هستیم که با تغییر رفتار اجتماعی می‌توان از ابتلا به این بیماری‌ها جلوگیری کرد، افزود: سمن‌ها و پویش‌های مردمی می‌توانند نقش موثری در زمینه پیشگیری داشته باشند به طور مثال مردم کمتر از نمک، شکر و روغن استفاده کنند.

مقام عالی استان با تاکید براینکه استان زنجان، در بحث پیشگیری و مبارزه با کروناویروس بسیار موفق عمل کرده است و در این راستا، نقش سمن‌ها و پویش‌های مردمی انکارناپذیر است. خاطرنشان کرد: با استفاده از ظرفیت‌های موجود در سمن‌ها و پویش‌های مردمی، می‌توانیم بحران‌هایی که به وجود می‌آید را بهتر، راحت‌تر و بهینه‌تر کنترل کنیم.

استاندار زنجان گفت: امروز ۸۰۰۰ سمن و پویش‌های مردمی تحت عنوان همیاران سلامت در گستره استان از روستاها تا شهرها به دستگاه‌های بهداشتی و درمانی کمک می‌کنند و به واسطه آنان موفق به کنترل و مهار پیک بیماری کرونا شدیم.

به گزارش وبدا، سومین همایش تخصصی و دومین همایش بین‌المللی سمن‌ها و خیریه‌ها (آیین محبت) به صورت مجازی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار ‌شد.

دفعات مشاهده: 53 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر